Instrumenty perkusyjne to największa rodzina instrumentów. Z tego powodu stosuje się wiele rodzajów pałek i technik gry. Od instrumentów tzw. etnicznych przez klasyczne do współcześnie wykorzystywanych w szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej. W tej ostatniej grupie najbardziej eksploatowanym i cały czas rozwijającym się instrumentem jest zestaw perkusyjny.

 

Nauka gry na zestawie perkusyjnym w naszej szkole odbywa się w oparciu o techniki werblowe, ponieważ werbel jako „serce perkusji” stanowi wstęp i podstawę do rozwoju na wielu instrumentach perkusyjnych. Główne zagadnienia nad którymi pracujemy na zajęciach:

 

  • prawidłowe ustawienie aparatu gry, współpraca z instrumentem i postawy przy nim.
  • podstawowe zagadnienia z teorii muzyki potrzebne przy odczytywaniu zapisu nutowego ale również przy spisywaniu ze słuchu partii perkusji z utworów
  • ćwiczenia i techniki które wprowadzamy na werblu przenosimy na całość zestawu perkusyjnego przy budowaniu rytmó
  • uczniowie rozwijają świadomość różnych stylów muzycznych. Nabywają umiejętność stosowania typowej dla danego gatunku rytmiki, artykulacji i sonorystyki.

uczeń mierzy się ze znanymi utworami z każdego stylu. Dużą wagę przywiązujemy do gry poznanych grup rytmicznych czy rytmów w kontekście metronomu, podkładu muzycznego i w końcu do konfrontacji nabytych umiejętności z innymi muzykami w zespole.

Zajęcia prowadzone są w dwóch trybach:

01
Profesjonalny

Większe wymagania od ucznia, systematyczna praca i monitorowanie postępów, możliwość uczestniczenia w warsztatach, koncertach, konkursach. Obowiązkowe uczestniczenie w dodatkowych zajęciach: teoria muzyki i zajęcia zespoł Egzaminy co pół roku.

02
hobbystyczny

Mniejsze wymagania od ucznia, mniejszy nacisk na występy, konkursy. Zajęcia dodatkowe nie są obowiązkowe. Brak egzaminów.

Klasę perkusyjną prowadzi

Kamil Nowak

Jak zapisać się na zajęcia?

Wszystkich chętnych na przygodę z perkusją zapraszamy na bezpłatną lekcję próbną.

Na takiej lekcji możemy poznać Ciebie oraz Twoje oczekiwania. Nauczyciel będzie mógł zaproponować program dostosowany do Twoich umiejętności i predyspozycji.

Czas trwania zajęć: 45 min.

Zapisz się na lekcję próbną już dziś! Napisz do nas lub zadzwoń, a na pewno znajdziemy odpowiedni dla Ciebie termin spotkania.